Kalendáře v rodině

Lidé používají kalendáře, aby byli informováni o datu a budoucích událostech. Pokud jste navíc vytížený rodič a neustále musíte žonglovat více míčů najednou, je na místě citlivé plánování času na děti, svou práci, společenský život, a dokonce i pravidelné úkoly, jako například úklid a údržba či vylepšení domu. Zde je několik pomocných tipů jak správně používat svůj hlavní rodinný kalendář – jak si získat a zachovat si přehled.
1. Pořiďte si nástěnný kalendář, který bude fungovat jako hlavní rodinný kalendář.
Budete potřebovat jeden velký rodinný kalendář, kde můžete zapisovat rozvrh všech rodinných příslušníků. Vybírejte takový, který vám dává hodně prostoru pro psaní schůzek a detailů, a umístěte jej v místě, kde je všichni uvidíte. Například na lednici, nebo stěně v kuchyni či obýváku, abyste mohli každé ráno zkontrolovat blížící se události.
2. Kromě velkého rodinného kalendáře , pořiďte si menší, osobní diář a noste je s sebou za všech okolností.
Vyberte si takovou velikost diáře, aby se dal pohodlně nosit s sebou, ale ne tak malá, abyste nemohli přečíst vaše vlastní poznámky kvůli nedostatku místa. Co se týče formátu, záleží na tom, pro jaké účely chcete váš diář používat. Zatímco kompaktní diáře s jednou stránkou na týden poskytují jen omezené místo pro plánování a zápis poznámek, diáře se dvěma stránkami na den nabízí sice spoustu místa pro vaše schůzky, položky deníku a detaily, ale musíte ale počítat s tím, že těchto přibližně 720 stran bude i více vážit. V dnešní době můžete vybírat z široké nabídky barev a designů a vazby diářů.

3. Pravidelně přidávejte důležitá data do každého kalendáře.
Jakmile obdržíte roční školní kalendář, přidejte půldny a dny volna dětí do hlavního rodinného kalendáře a svého osobního diáře. Také, když obdržíte pozvánky na dětské akce, ihned přidat tyto data do kalendáře. Prostě si zvykněte přidávat položky do vašich kalendářů pravidelně, což vám pomůže získat kontrolu nad plánováním času vaší rodiny. Váš diář nebo kalendář může být také ideálním místem pro záznamy tras, adres a telefonních čísel. V podstatě každý detail, který byste mohli potřebovat později, do něj můžete zaznamenat a udržovat si tak přehled.
4. Kód barvy vašich příspěvků a použití tužky
Použití různých barev na rodinný kalendář vám pomůže vidět na první pohled, která má dítě zubaře příští týden, a který z rodičů má jít na třídní schůzku ve čtvrtek. Kromě toho, pokud vaše děti pravidelně tráví několik dní nebo večery s jejich druhým rodičem, vyberte určitou barvu pro zvýraznění těchto dní. To umožní snadné rozpoznání, které dny mají pravidelné schůzky a které mimořádné. Používejte tužku, abyste mohli snadno provádět viditelné a čitelné změny ve vašem kalendáři.
5. Zkontrolovat svůj kalendář nebo diář každé ráno a večer
Zvykněte si kontrolovat kalendář pravidelně. Například každé ráno, když vstanete, a pak opět večer, než půjdete spát. To vám pomůže vyhnout se situacím, kdy si sice něco důležitého do kalendáře poznačíte, ale ve finále na to zapomenete.
6. Naučte děti, aby také kontrolovali hlavní rodinný kalendář.
Jak děti rostou, budete chtít, aby si také zvykali kontrolovat rodinný kalendář. To pomůže předcházet konfliktům a celá rodina se bude podílet na plánování úkolů a rodinných událostí.

This entry was posted in Tipy na nákupy. Bookmark the permalink.