Čas strávený na zahradě s technickými pomocníky

Jak ušetřit čas a energii strávených prací na zahradě?

Správné zahradní nářadí je zásadní pro každého zahradníka. Když chcete mít krásnou, udržovanou zeleň za okny, nebo si chcete sami pěstovat vlastní plodiny, a nemáte zrovna po ruce armádu šikovných zahradníků, měli byste investovat do kvalitního nářadí. Chce to totiž víc, než jen pár semínek v zemi a každý zahradník se spoléhá na své zahradní nářadí při plnění úkolu na zahradě. Ví, že pořádné nářadí je nutnost, bez něj se neobejde a jen si zbytečně přidává čas a práci navíc.

Pokud jste v zahradnictví noví, pořiďte si alespoň základní zahradní nářadí. Vybírejte podle velikosti a typu zahrady a podle toho, co budete potřebovat, abyste si usnadnili jednotlivé úkony a aby se práce na zahradě stala zábavou a přinesla vám užitek.

Ve skutečnosti toho na začátek nepotřebujete mnoho, zvláště pokud plánujete jen malou zahradu. Vystačíte si jen s několika kusy nářadí, jako je rýč, hrábě, motyka, káď na zalévání nebo zahradní hadici, a pár kusů ručního kultivačního nářadí například zahradnické nůžky, lopatku, pevné zahradní rukavice apod. Všechno nářadí by mělo být přizpůsobené vaši výšce a síle, dobré je vzít v potaz zahradní nářadí s ergonomickým držadlem, které umožní bezpečný a pohodlný úchop. Ergonomické znamená v latině „funguje přirozeně“ a mělo by být navrženo v souladu s tím, jak tělo se pohybuje a pracuje.

Pokud máte větší zahradu nebo trávník o velké ploše, je pro vás vhodná větší zahradní technika a je jedno, zda pro práci s rostlinami nebo pro úklid zahrady. Dobrý výběr zahradní sekačky je alfa a omega krásného trávníku. Na trhu je široká nabídka např. ruční, strunové, rotační sekačky nebo cylindrické sekačky na okrasné trávníky.

Správná zahradní technika vám ušetří spoustu času a dřiny při udržování vaši chlouby. Skvělým pomocníkem jsou například tlakové postřikovače pro zajištění výživy rostlin nebo stromů a jejich ochranu před škůdci. Elektrické nůžky na živý plot, nebo sekačky na trávu jsou neocenitelným pomocníkem v péči o zeleň, proti mechům jsou skvělé provzdušňovače a foukače / vysavače vám pomohou s úklidem okolo domu a na zahradě.

Zahradní technika Bosch má v nabídce akumulátorové zahradní nářadí s dlouhou životností, které nepotřebuje síťový kabel a nevzniká tak nebezpečí, že by došlo k jeho přeseknutí nebo zamotání.  Bosch patří u nás mezi oblíbené a uznávané dodavatelé zahradní techniky.  S kvalitním zahradním nářadím Bosch se zahradničení stává rychlejším, pohodlnějším a příjemnějším.

This entry was posted in Tipy na nákupy. Bookmark the permalink.